Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | August 26, 2019

Scroll to top

Top

2,534 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Borja dhe Politano nga minuta 1, Lautaro i ze vendin Icardit?

Gazzetta – Borja dhe Politano nga minuta 1, Lautaro i ze vendin Icardit?
Inter Club Staff

“Neser ne darke Interi do te luaje ne Viene kunder Rapid, skuader qe nuk ka luajtur asnje ndeshje qe prej 16 dhjetorit per shkak te ndaleses dimerore ne kampionatin Austriak.”

“Nuk do te jene lojtaret e skualifikuar (Skriniar dhe Brozovic) ndersa Perisic eshte ne rrezik skualifikimi nese mer karton te verdhe.”

“Perballe Handanovic keshtu do te kete vend per Miranden ndersa ne mesfushe Spalletti do te kete shume pak opsione: Gagliardini dhe Joao Mario jane jashte listes si ne Champions dhe ata qe mbeten jane vetem Vecino dhe Borja Valero.”

“Spanjolli ka qene jashte fushave per shkak te nje demtimi muskular te pesuar gjate nxemjes se Inter-Lazio dhe vetem dje eshte rikthyer te stervitet me grupin.”

E shkruan Gazzetta dello Sport qe parashikon edhe nje rikthim te Politanos nga minuta e pare ndersa ne sulm Lautaro eshte ne avantazh ndaj Icardit.

Ja formacioni i mundshem:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cedric, De Vrij, Miranda, Asamoah; Borja Valero, Vecino; Politano, Nainggolan, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.