Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,047 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Borussia vjen ne Itali per Ranocchian. Ndersa Vucinic…

Gazzetta – Borussia vjen ne Itali per Ranocchian. Ndersa Vucinic…
Xhorxh Gellci

-7. Ka akoma shume dite deri ne fund te merkatos te janarit, dhe merkatoja e Interit, sipas Gazzetta dello Sport, mund te pesoje nje shtyse, si ne hyrje, ashtu edhe ne dalje.

Keshtu qe, keto dite priten te vijne emisare te Borussia Dortmund per Ranocchian. Nje delegacion gjerman, mund te zbarkoje ne Milano me rastin e Inter-Catania. Ne ate rast mund te kete nje kontakt me drejtuesit zikalter per qendermbrojtesin, edeh pse oferta prej “vetem” 7 milion eshte shume inferiore ne krahasim me pritjet zikalter (15). Per Ranocchian jane interesuar edhe Galatasaray (vetem sondazh) dhe Zenit, por qe kerkon vetem nje shkembim. Dyshohet se do te jete e veshtire qe Borussia te ofroje aq sa do Inter, sepse kushtet post-demtim te Subotic, jane me pozitive se c’pritej.

Dhe per kapitullin sulmues. Tratativa me Juventus per Vucinic eshte e ndalur dhe vetem nje bisedim mes dy presidenteve mund te sjelle te reja. Mbi malazezin ka hedhur syte edhe Monaco, por flitet se Vucinic mund te shkoje, sepse kjo eshte deshira e tij, tek Inter. Gjithmone pa Guarin ne tratative.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.