Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,179 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Boteror i madh dhe tashme Perisic vlen sa qimet e kokes: ja sa kushton sot kroati!

Gazzetta – Boteror i madh dhe tashme Perisic vlen sa qimet e kokes: ja sa kushton sot kroati!
Inter Club Staff

Boterori ka certifikuar rritjen perfundimtare te Marcelo Brorozic qe ishte ne rritje te vazhdueshme ne gjashte muajt e fundit. 

Por le te themi se ky Boteror i ka rikthyer Interit Perisicin e vjeter, ate qe fazen e pare te kampionatit kishte shtyre Interin e Spallettit deri ne krye te klasifikimit per shume muaj.

Kete gje e ka nenvizuar sot Gazzetta dello Sport qe ka thurur elozhe per numrin 44 zikalter.

“Asnjehere nuk ka pasur prej tij ne kete boteror nje ndeshje banale, por edhe ne sulm nuk eshte treguar asnjehere i zakonshem ku ka bere gjithmone ate qe eshte kerkuar nga tranjeri.”

“Duket se edhe Spalletti ka ne mendje dicka qe deshiron te modifikoje tek pozicioni i tij: do e nise gjithmone ndeshjen si sulmues krahu por deshiron nga ai me shume pune sulmuesi se sa lojtari krahu.”

“Me perjashtim te ndonje cmendurie nga Premier League, Perisic do te jete njeri qendror tek Interi kete sezon.”

“Per admirimin e Mourinho per Perisic eshte shkruajtur mjaftueshem dhe nuk eshte nje sekret tashme.”

“Ajo qe mund te shtojme ne kete moment eshte se nese vitin e kaluar nuk mjaftuan 45 milione euro per kartoni ne tij – e di shume mire kete gje Manchester United – sot nje tratative me Interin ata nuk do ta hapnin dot as per 70 milione euro.”

“Perisic i vjeter eshte rikthyer dhe ai sot kushton sa “qimet e kokes”: vlera e tij ne treg eshte certifikuar nga Boterori, nuk vlen me pak se 70 milione euro.”

Keshtu e mbyll shkrimin e saj Gazzetta dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.