Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,226 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Brozovic ne Empoli, sinjale te qarta paqeje…

Gazzetta – Brozovic ne Empoli, sinjale te qarta paqeje…
Inter Club Staff

Marcelo Brozovic ka zgjedhur rrugen e shuarjes se tensionit dhe surprizisht eshte perzantuar ne Empoli pak minuta perpara ndeshjes i shoqeruar nga agjenti i tij Miroslav Bicanic, agjenti historik i kroatit qe bashkepunon me Doyen, fond qe prej pak kohesh administron kartonin e kroatit.”

Tentativa per shuarjen e tensionit vjen direkt nga mesfushori sllav dhe konfirmohet nga Gazzetta dello Sport: “Pas reaksionit te tij pas zevendesimit ne Europa League kunder Hapoel Beer-Sheva, e cila nuk eshte pelqyer aspak nga klubi, e qe e kishte cuar ne perjashtimin nga skuadra dhe stervitjen vecuar nga grupi, ja qe Brozovic ndryshon muzike dhe pse i perjashtuar nga ndeshja ndaj Empolit nga De Boer eshte shfaqur ne tribunen e stadiumit dje per te mbeshtetur skuadren. Suning ishte shprehur ne anen e tranjerit dhe se nuk i kishte pelqyer aspak sjellja e tij, gje e cila solli ngrirjen e bisedimeve per zgjatjen e kontrates deri ne 2021. Mbase vizita e djeshme do te shkrije tensionet dhe do te afroje me shume lojtarin me rikthimin ne skuader…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.