Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

565 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Brozovic rrezikon ndeshjen me Milanin, por do jete titullar: ja formacioni anti-Verona

Gazzetta – Brozovic rrezikon ndeshjen me Milanin, por do jete titullar: ja formacioni anti-Verona
Inter Club Staff

Neser ne oren 15:00 ne vigjiljen e pashkeve, djemte e Spallettit do te zbresin ne fushe ndaj Verones ne Meazza.

Ne stadium priten me shume se 60.000 persona ne mbeshtetje te skuadres zikalter.

Per ndeshjen e neserme dhe per formacionin ka folur Sky Sport pak me pare ne edicionin e saj online.

Ja cfare shkruan Sky:

Brozovic eshte ne rrezik kartonash. Nese kroati do te ndeshkohet ndaj Verones do te mungoje ne derby dhe ky nuk eshte nje lajm i mire.

Gjithashtu, sebashku me Brozovic, ne rrezik kartonash eshte edhe Eder, Ranocchia dhe D’Ambrosio, por nga keta te tre, ne formacion nga minuta e pare do te luaje vetem i fundit.

Spalletti duket se ka vendosur qe te hedhi edhe kroatin si ne dy ndeshjet e fundit perkrah Gagliardinit qe prej minutes 1.

Sipas Sky Sport, ne mesfushe perkrah kroatit dhe italianit, do te jete edhe brazilianoi Rafinha trekuartist.

Sulmi nderkohe do i besohet treshes se perhershme Candreva, Perisic dhe Icardi.

Ja formacioni i mundshem zikalter:

INTER (4-2-3-1): 

Portier: Handanovic;

Mbrojtes: Cancelo, Skriniar, Miranda, D’Ambrosio;

Mesfushore: Gagliardini, Brozovic; Rafinha.

Sulmues: Candreva, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.