Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

830 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Cancelo pothuajse i pamundur, shprese per Rafinhen: ja situata reale e tyre

Gazzetta – Cancelo pothuajse i pamundur, shprese per Rafinhen: ja situata reale e tyre
Inter Club Staff

Interi arriti te siguronte dje ne Olimpico bileten e saj per ne Champions League te vitit te ardhshem.

Eshte nje rikthim pas gjashte vitesh ne kompeticionin me te rendesishem per skuadren zikalter.

Interi fitoi 3-2 ndaj Lazios ne nje ndeshje thriller ne Rome.

“Ky eshte vetem fillimi, sepse ketu ka nje projekt te madh”.

Keshtu eshte shprehur pas kualifikimit ne Champions te arritur ne fotofinish nga Interi i tij, Andrea Ranocchia i cili pothuajse u vesh si drejtues i skuadres zikalter pas ndeshjes se djeshme ku tregoi se klubi po punon me largpamesi per te krijuar skuadren e se neserme.

Po, por si do te arrihet kjo?

Kete gje e shpjegon La Gazzetta dello Sport shkurtimisht e cila flet edhe per tre blerjet e bera tashme.

Ja cfare shkruan Gazzetta ne faqet e saj:

“Tema eshte e njohur, per te mbajtur Cancelon, Interi duhet te paguaje 35 milione euro tek Valencia brenda 10 diteve. Eshte pothuajse e pamundur qe te ndodhe kjo, edhe pse Spanjollet duan qe ta shesin menjehere.”

“Pa nje zgjatje te huazimit, portugezi nuk do te qendroje dot ne Milano sepse FPF e bllokon Interin te shpenzoje kete shume perpara korrikut.”

“Por kete zgjatje kontrate Interi shpreson ta marre nga Barcelona per Rafinhen.”

“Nderkohe ata qe jane te sigurt jane Asamoah, De Vrij (ne lot dje, por do i kaloje shpejt) dhe Lautaro Martinez.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.