Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

267 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Candreva, cfare sezoni paradoksal. Tani e ka radhen Napoli dhe ka mundesine qe…

Gazzetta – Candreva, cfare sezoni paradoksal. Tani e ka radhen Napoli dhe ka mundesine qe…
Inter Club Staff

Tragjedia Astori beri qe te shtyhej edhe Derby i Milanos, ndeshje ne te cilen zakonisht Antonio Candreva jep me te miren e tij.

Por kalendari i Serie A ofron nje tjeter mundesi per tu rikthyer: te dielen ne Meazza eshte Napoli kundershtar i cili Antonio Candreva kete sezon ka zhvilluar paraqitjen e tij me te mire ne ndeshjen e fazes se pare te perfunduar 0-0.

Pervec kesaj kunder Napolit, Candreva ka dhe kujtime te mira kur vishte fanellen e Lazios, ne ndeshjen direkte per kualifikim ne fazen play-off te Champions League kunder Napolit ai ka arritur te shenoje 1 gol dhe te jap 1 assist ne fitoren e Lazios 2-4.

Ne ate ndeshje italiani ka luajtur si sulmues krahu, pozicion i cili i beri te viheshin ne veshtiresi mbrojtesit e skuadres Napoletane.

Moduli qe Spalleti do te hedhi ne fushe pritet te jete i perhershmi 4-2-3-1 me Candreven qe ndoshta mund te luaje ne rolin e trekuartistit per te thyer keshtu dhe mallkimin e golit qe nuk vjen.

Antonio ne kete pozicion ka luajtur dhe me skuadren e Lazios ku i jepet me shume mundesia per te dhene assist apo dhe per te goditur porten, per momentin Candreva eshte lojtari me me shume assist ne Serie A, plot 8 pasime decizive per shoket e skuadres dhe pse i fundit eshte ne humbjen kunder Udinesez ne 16 Dhjetor.

Ky version i Candreves eshte nje paradoks: nga nje ane eshte lojtari qe ne kete kampionat ka goditur me shume porten plot 48 here por pa gjetur golin, nga ana tjeter ai eshte lojtari me shume i zevendesuar pas Hamsik plot 17 here, dhe i dyti per aksione te krijuar per shoket e skuadres plot 66 vetem 3 me pak se Insigne i vendit te pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.