Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,183 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Caner Erkin, mbaroi pa filluar? Gati shkembimi me Zenit. Sisoko dhe Joao Mario…

Gazzetta – Caner Erkin, mbaroi pa filluar? Gati shkembimi me Zenit. Sisoko dhe Joao Mario…
Inter Club Staff

Caner Erkin duket se eshte nje hap larg largimit nga Interi. La Gazzetta dello Sport konfirmon qellimin e De Boer per te larguar turkun dhe nenvizon: “Vetem ne rast te nje shitje perfundimtare te turkut zikalterit do te rekuperonin nje vend ekstrakomunitari ne skuader. Shitja e tij mund te perfundoje ne marreveshjen Criscito. Mbrojtesi i Zenit deshiron te rikthehet ne Itali dhe mbi te eshte Inter, Fiorentina dhe Napoli. Per momentin vetem nje sondazh, ne oret e ardhshme mund te behet dicka me shume se kaq, me Erkin ne Shen Peterburg ndoshta”.

Afer largimit duket es eshte edhe Stevan Jovetic, nderkohe Marcelo Brozovic do te largohej nga Milano per ti bere vend Joao Marios. “Sissoko i Newcastle mbetet nje alternative: skuadra angleze kerkon 40 milione, Interi nuk jep me shume se 30-32. Gjithsesi Francezi do te vije vetem ne rast se deshton pista Joao Mario.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.