Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,158 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Ceshtja Alvarez, dje degjimi ne TAS. Ka shume optimizem tek zikalterit…

Gazzetta – Ceshtja Alvarez, dje degjimi ne TAS. Ka shume optimizem tek zikalterit…
Inter Club Staff

Tashme ceshtja Alvarez u be vite qe vazhdon, dhe asnje nga palet deri me tani nuk ka arritur te gjeje te drejten, prandaj ceshtja ka shkuar deri ne Gjykaten e Arbitrazhit Sportiv, ku do te vendoset gjithcka.

“Dje ne Lozane, avokati Capellini ka mbrojtur Interin perballe TAS ne ceshtjen me Sunderland, skuader e cila nuk deshiron te paguaje 10,5 milione euro per Alvarez te cilat duhet te paguheshin ne rast shpetimi nga kategoria. Ne Janar, do te jete akti i fundit, dhe me pas ne Mars do te meret vendimi perfundimtar. Ka shume optimiziem ne radhet e zikalterve”. Kjo eshte ajo qe tregon La Gazzetta dello Sport ne numrin e saj sot.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.