Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2022

Scroll to top

Top

0 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, cfare lajmi: “Dje ne Katar ka ndodhur takimi i pare i Ausilios me agjentet e Thuram: ja detajet”.

Gazzetta, cfare lajmi: “Dje ne Katar ka ndodhur takimi i pare i Ausilios me agjentet e Thuram: ja detajet”.
Inter Club Staff

Te Borussia Moenchengladbach e dine prej kohesh: heret ose vone do e humbasin Marcus Thuram, yllin e skuadres.

Shpejt do te thote ne janar, ndersa vone, do te thote ne vere, me parameter zero. Ky eshte ndryshimi i vetem.

Nderkohe per rinovim askush nuk flet apo e dergon ne mendje, sepse te gjithe e dine se dicka e tille eshte e pamundur.

Inter nderkohe ka kohe qe eshte futur ne garen per djalin 25 vjecar te Lilian, dhe shanset jane konkrete per zikalterit.

Cfare ka ndodhur dje? Piero Ausilio ne Doha te Katarit ka takuar per te here te pare agjentin e lojtarit dhe gjithcka e zbulon La Gazzetta dello Sport:

“Ne 2021, kur kishte negociuar per Marcus dhe e kishte ne dore per ta transferuar ne Itali, nje demtim beri qe te deshtonte gjithcka”.

“Ne ate kohe Piero Ausilio kishte mikun e tij Mino Raiola si agjent perballe. Nderkohe, ne muajt e fundit, agjenti i tij ka ndryshuar dhe djaloshi ka kaluar te agjencia Sport Cover”.

“Eshte e njejta agjenci qe perfaqeson edhe franceze te tjere si Ben Yedder, Kondogbia dhe Mendy. Por ata kane mardhenie teper te mira edhe me Interin”.

“Keshtu, nga takimi diten e djeshme ne Doha, eshte hapur nje kanal i ri diplomatik dhe eshte lene nje takim tjeter”.

“Palet do te mendohen keto dite per levizjet qe do te behen dhe menjehere sapo Boterori te mbaroje, idete do te jene te qarta”.

“Por Inter dje gjate takimit ka marre nje dakordesi totale nese ne te ardhmen lojtari do te vendose per te ardhmur ne Itali”.

“I vetmi problem eshte se lojtari nuk i ka mbyllur dyert edhe nje qendrimi ne Bundelisge, nje kampionat qe sipas tij i pershtatet”.

“Keshtu, alarmi Bayern Munich eshte i madh. Sepse per sa i perket klubeve te tjera ne Bundeslige, Inter e di se me te tjerat nuk do e kishte te veshtire te konkuronte”.

“Po shifrat?  Borussia Moenchengladbach kerkon 10 milione euro per gjashte muaj, jane nje shifer e larte, por nje shifer e pranueshme”.

“Kjo sepse Inter i bie te marre ne shtepi nje lojtar qe potencialisht mund te kushtoje 50 milione euro ne fund te sezonit”.

“Keshtu, dje ne takimin qe Ausilio ka pasur, ka marre ndjesi pozitive dhe zyrtarisht skuadra zikalter eshte ne gare per djaloshin francez”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Next Story

This is the most recent story.