Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,058 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, cfare lajmi: “Inter-Roma po afrohet me dy super lajme per Interin? Zerat e pare thone se…”

Gazzetta, cfare lajmi: “Inter-Roma po afrohet me dy super lajme per Interin? Zerat e pare thone se…”
Inter Club Staff

Direkt pas mbylljes se pushimit te Kombetareve, ne axhende per Interin eshte Roma e legjendes Jose Mourinho.

Takimi normalisht do te jete ne San Siro, dhe per momentin, duket se kemi shume lajme te mira per zikalterit e Inzaghit.

“Ne kete moment qe po flasim, te gjitha gjasat flasin per dy rekuperime te rendesishme per kete ndeshje delikate”.

“I pari eshte Romelu Lukaku, i cili duket se me ne fund eshte gati te beje rikthimin e tij ne fushen e lojes”.

“Nderkohe, i dyti, edhe pse nuk eshte pritur shume, eshte Hakan Calhanoglu, i cili po ecen shume mire me rekuperimin e tij”.

“Turku eshte lenduar me prapa ne krahasim me Big Rom, por demtimi i tij ka prekur nje muskul tjeter ne krahasim me belgun”.

“Prandaj, stafi mjekesor i Interit ka punuar ndryshe me te dhe ai ka pasur nje rekuperim me te shpejte se belgu.”

“Kete gje e tregon me se miri edhe puna qe dje Calhanoglu ka bere ne fushen e lojes: ai eshte stervitur ne menyre te personalizuar pikerisht si Lukaku”.

“Normalisht, do te jete ne doren e Inzaghit por ne rast se Hakan nuk ja del per Romen, ai me Barcelonen do te jete ne dispozicion e sigurt e ky eshte nje lajm shume i mire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.