Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,126 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta: “Cfare lajmi per Interin, agjenti i Malcom e pranon: “Po presim Interin sepse…”

Gazzetta: “Cfare lajmi per Interin, agjenti i Malcom e pranon: “Po presim Interin sepse…”
Inter Club Staff

“Po presim Interin sepse dicka mund te ndodhe”. Keto kane qene fjalet e agjentit te Malcom, Fernando Garcia per nje tifoz te Interit nepermjet rrjeteve sociale (Amin#1908).

Por kjo nuk eshte asgje e re ne te vertete, por e disata prove qe sulmuesi brazilian ka ne mendje ne kete moment vetem Interin.

Sipas Gazzetta dello Sport, pas ardhjes se Politanos, sulmi i Interit eshte i plote dhe vetem nese largohet nje lojtar do te ndryshojne skenaret.

“Jo Icardi natyrisht, neser skadon klauzola prej  110 milione eurosh dhe Interi nuk ka mare ndonje sinjal te cuditshem nga  Wanda apo nga ndonje klub – lexohet tek e perditshmja italiane -.”

“Qe ne kete moment keshtu mund te nise tratativa per rinovimin e kapitenit.”

Ne realitet, largimi ne sulm ka ndodhur dhe Eder shkoi drejt Kines e Interi pritet ta beje dicka ne sulm.

Spallettit ne kete moment i kane mbetur vetem Icardi, Perisic, Lautaro, Politano dhe Candreva.

Keshtu qe duhet edhe nje blerje dhe mund te mos jete e nevojshme nje shitje.

Pastaj te mos harrojme qe Malcom nuk eshte se po pret Interin pa arsye, por zikalterit dicka do i kene premtuar brazilianit dhe ky eshte nje super lajm per Interin duke pare se kane dakordesine totale te lojtarit dhe deshiren e tij per tu transferuar ne Milano.

Priten te reja nderkohe ne ditet ne vazhdim por merkato e Interit nuk eshte e mbyllur aspak.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.