Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,295 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, cfare shkrimi per heronjte zikalter: “Pa shume lojra fjalesh, fitoi ekipi me i forte dhe pike: fantastike kur…”

Gazzetta, cfare shkrimi per heronjte zikalter: “Pa shume lojra fjalesh, fitoi ekipi me i forte dhe pike: fantastike kur…”
Inter Club Staff

Diten e sotme, La Gazzetta dello Sport ka folur me superlativa per Interin e djeshem qe dergoi ne tapet Juventusin e Allegrit.

Gjithcka nisi me me nje super gol te Barella, por me pas frika u shtua shume me ato dy gola te shpejte te Juventusit ne pjesen e dyte per tre minuta.

Por Interi ishte shume i forte. Shume shume i forte per kete Juvnetus, dhe me dhune zikalterit barazuan rezultatin.

Ishte nje gol qe futi ne agoni totalisht skuadren e Allegrit qe nuk po gjente dot me se ku ishte ne fushen e lojes.

Nderkohe, La Gazzetta flet keshtu per heronjte zikalter: “Nuk ka absolutisht me te voglin dyshim: ne Olimpico fitoi skuadra me e forte.”

“Ishte nje Perisic mostruoz, i cili ka shenuar dy gola nje me te bukur se tjetri, duke dale ne pah si nje lojtar i magjishem edhe njehere tjeter kete sezon.”

“Nderkohe, Inzaghi diti se si te motivoje djemte e tij ne fushen e lojes, edhe pas tre minutave black out ku Juventus shkoi perpara.”

“Tashme ai ka fituar dy trofe ne sezonin e tij te pare me Interin dhe dje ka thene qarte se kush jane idete e tij.”

“Perballe kishte nje tranjer si Allegri, qe merr rreth 9 milione euro ne sezon, dhe qe e mbyll sezonin pa asnje titull.”

“Zeru Tituli do te thoshte Mou. E dini qe kjo gje nuk ndodhte te Juventusi prej 10 vitesh? E eshte pikerisht Interi qe e beri te ndodhe.”

“Inter ne kete sezon ka bere qe Juventusi te humbase dy finale duke e mundur po kaq here, ne kohen shtese.”

“Ky Inter ka qene teper i forte per kete Juventus qe eshte pare i vaket ne ide, por i pafuqishem ndaj nje skuadre si Interi.”

“Ka qene nje feste e pabesueshme per zikalterit, qe kane merituar ne fushen e lojes nje fitore me rezultat te bindshem.”

“Mund te kishte ndodhur gjithcka, po, por Interi e tregoi edhe njehere se kur eshte me mendje ne loje, vetem vetja e saj mund ta munde.”

“Tani syte jane te kampionati, ku zikalterit do te shohin me kujdes edhe kundershtaret. Ku i dihet, shpresa eshte ajo qe vdes e fundit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.