Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

347 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta, cfare sulmi ndaj Kolarov: “Ne kete moment duket shume larg tmerri qe quhet…”

Gazzetta, cfare sulmi ndaj Kolarov: “Ne kete moment duket shume larg tmerri qe quhet…”
Inter Club Staff

Nese Interi ka mundur te ngreje koke pas deshtimit te madh ne Europe, ka qene edhe per shkak te mbrojtjes (me se shumti).

Zikalterit kane pare qe reparti i prapem i tyre te pesoje nje progres te jashtezakonshem dhe te behet shume solid me kalimin e javeve.

Nuk eshte nje rastesi se ne 8 ndeshjet e fundit kane luajtur gjithmone Skriniar, Stefan De Vrij dhe Alessandro Bastoni bashke.

“Ata po arrijne nje nivel kuptimi me njeri tjetrin qe se kane arritur kurre me pare dhe po behen te palevizshem ne mendjen e Contes.”

“Kjo SDB eshte pergjigja e zikalterve ndaj treshes mitologjike BBC, mbrojtja e krijuar dhe masterizuar nga Conte te Juventusi.”

“Nese Skriniar nderkohe eshte bere nje mjeshter i mbrojtjes me tre, Bastoni po rritet dita dites me personalitet dhe siguri.”

“Ne mes eshte De Vrij qe tashme sapo ka arritur numrin e 100 ndeshjeve te luajtura si interist dhe eshte nje veteran.”

“Ata kane bere keshtu qe te arrohet tmerri i tetorit i quajtur Kolarov. Serbi nuk ja doli asnjehere te tregoje vlerat e tij dhe me shume beri deme se sa ndihmoi Interin. Nje makth i vertete…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.