Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

352 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Conte ben gati rinisjen dhe ndan Interin e tij ne tre ‘pjese’

Gazzetta – Conte ben gati rinisjen dhe ndan Interin e tij ne tre ‘pjese’
Inter Club Staff

Me sa duket gjithcka qe po flitet keto dite tregon se skuadrat po behen gati te rikthehen ne fushen e lojes ne Itali.

Ndersa vete AntonioConte po behet gati per rinisjen e kampionatit dhe po studion Interin e ndare ne tre pjese.

Si gje e pare, sipas Gazzetta dello Sport, tekniku zikalter po rregullon rotacionin shkencor: do te jete Candreva dhe Moses ne te djathte, Bastoni dhe Godin ne mbrojtje, Vecino-Eriksen-Barella dhe Sensi ne mesfushe.

Me pas, e dyte do te jete qe kur te jete koha per rotacion dhe dikush te marre fryme dhe te beje pushim: sidomos nje si Sanchez do te jete shume i rendesishem qe nje si Lukaku here pas here te pushoje.

E njejta teme diskutimi vlen edhe per Biraghi me Young dhe D’Ambrosio me Skriniar.

Do te rikthehet i perdorshem edhe Gagliardini me kete skeme ndersa per Ranocchia, Borja Valero, Asamoah dhe Esposito parashikohet nje perdorim me i paket.

Ne fund, te pazevendesueshmit qe Conte nuk mendon ti nderroje kurre nga formacioni jane vetem tre: Handanovic, De Vrij dhe Brozovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.