Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

452 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Conte do te kerkoje te hyje ne historine e Interit diten e sotme ndaj Udineses

Gazzetta – Conte do te kerkoje te hyje ne historine e Interit diten e sotme ndaj Udineses
Inter Club Staff

Nuk jane te shumte tranjeret e afte per te bere fitore rresht sapo jane ulur ne pankinen zikalter.

La Gazzetta dello Sport i ka kushtuar nje shkrim kesaj gjeje sot: “Eshte Lonardo, i cili sapo erdhi, i fitoi. Eshte Gigi Simoni por edhe Helenio Herrera dhe Herrera tjeter, ai qe quhej Heriberto.”

“Eshte Aldo Campatelli, Albino Carraro, njezet vite me pare. Por jo te gjithe e dine se ne kete klasifikim ndodhet edhe nje… gazetar. Po po, po flasim per Nino Nutrizio i cili ka qene edhe nje gazetar i La Notte.”

“Ai u be tranjer pasi kishte qene spiker ndeshjesh dhe me pas edhe gazetar. Ishte sezoni 1946047 kur presidenti i Interit, Masseroni, i cili nuk ishte aspak i kenaqur me punen e Carlo Cercano zgjodhi tek Interi ate bashke me Giuseppe Meazza duke formuar nje dyshe drejtuese ne pankine.”

Por ne kete liste ndodhet edhe Luciano Spalletti, qe ka fituar plot 4 ndeshjet e para me ardhjen e tij ne Milano.

Sot nderkohe Antonio Conte kerkon qe te hyje ne historine e klubit per tu bere tranjeri i nente qe ka fituar tre ndeshjet e tij te para tek Interi.

Por nese ndeshja e sotshme shihet edhe pak e lehte ne leter, arritja e madhe do te ishte te fitonte te katerten, sepse i bie te fitoje derbin dhe nje fitore e tille po qe do i ngrohte zemrat e tifozeve te Interit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.