Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,589 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – De Boer dhe klubi bashke: “Kush deshiron te largohet, te largohet…”

Gazzetta – De Boer dhe klubi bashke: “Kush deshiron te largohet, te largohet…”
Inter Club Staff

Pasi ka pasur nje takim me drejtuesit, Frank De Boer ka folur edhe me skuadren (si gjithmone perkrah tij Zanetti, Ausilio dhe Gardini).

Ka qene nje bashkebisedim i forte, sic tregon Gazzetta dello Sport: “Tekniku ka vazhduar te shtyje tek aspekti mendor: keni kualitet, duhet te liroheni nga pesha te kota dhe mendime te teperta, duhet te tregoni ne fushe ate qe dini te beni – tregon e perdithsmja italiane -. Nderkohe me i rende mesazhi i thene nga drejteusit zikalter perpara te gjithe grupit. Ne fillim i kane kujtuar se jeni ju ata qe keni mundur Juventusin dhe per pak desh moret nje rezultat ne transferten e Romes. Ai eshte versioni i vertete i kesaj skuadre dhe per kete gje jemi te gjithe te merzitur. Me pas ne fund, eshte thene: tani eshte koha te vrapohet, djersitet, te leme shpirtin ne fushe, te ndihmojme njeri-tjetrin. Kush deshiron te mare pjese vertete dhe te mbeshtese projektin e perbashket, eshte i mirepritur. Kush ka dyshime te ngreje doren e te kerkoje largimin ne janar. Qetesi totale. Disa sekonda me radhe nje qetesi totale ne dhomat e zhveshjes perpara mbylljes: mire, deri ne janar duhet punuar me koken ulur per te miren e Interit, per nderin e fanelles zikalter. Per gjithcka tjeter, do te kete menyre dhe kohe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.