Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,291 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – De Boer i jep pak pushim Icardit, Medel dhe Persici. Gnoukouri dhe Miangue nga 1’…

Gazzetta – De Boer i jep pak pushim Icardit, Medel dhe Persici. Gnoukouri dhe Miangue nga 1’…
Inter Club Staff

Frank De Boer duket se i ka idete e qarte ne prag te transfertes se neserme ne Republiken Ceke.

Kunder Sparta Prages, tekniku hollandez do te beje nje turnover te vogel dhe te nevojshem sepse djemte e tij kane luajtur 5 ndeshje brenda 13 ditesh. Ne mendjen e teknikut ka vetem nje balotazh: te lere poushim Murillon ose Miranden.

“Qellimi eshte ai qe te lihet te pushoje braziliani, por Murillo vjen nga nje demtim i fresket ne shpine dhe do te monitorohet dite pas dite”, lexohet tek Gazzetta dello Sport. Per sa i perket te tjerave, formacioni eshte i perbere nga Gnoukouri dhe Melo en mesfushe dhe Banega pas Palacios. Do ta nise nga pankina keshtu Icardi, Medel dhe Perisic.

FORMACIONI I MUNDSHEM I INTERIT (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Ranocchia, Murillo, Miangue; Gnoukouri, Felipe Melo; Candreva, Banega, Eder; Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.