Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,555 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Darmian, Inter ka strategjine: Benassi plus…

Bujar Berishaj

Inter e deshiron fort Matteo Darmian. Ajo qe ishte nje thashethem merkatoje, me kalimin e diteve, po shnderrohet ne nje ze konstant.

Gazzetta dello Sport shpjegon: “Italiani, i klaist ’89, kushton shume: Cairo e vlereson rreth 20 milione. Per te ulur kete numer, Inter mendon te perfshij ne marreveshje edhe gjysmen e kartonit te Marco Benassi, mesfushor ne bashkpronesi me klubin torinez.”

“Por jo vetem… Torino eshte ne fakt shume e interesuar per sulmuesin e krahut, Gaston Camara. Lojtari nga Guinea, i klasit ’96, eshte nje nga yjet e Primaveras se udhehequr nga Stefano Vecchi, qe sapo ka fituar Turneun e Viareggio. Per ate jane ne levizjet edhe Avellino dhe Carpi, por Inter privilegjon pisten qe te con tek Torino, duke perfshire edhe nje klauzole ri-blerje ne te ardhmen per lojtarin, ashtu sic ka ndodhur me Bonazzolin. Camara do te pershtatej ne menyre perfekte me modulin e Venturas, me nje profil te ngjashem me ate te Cerci. Nje arme me shume ne duart e zikalterve per te bindur Cairon dhe per te mposhtur konkurrecen e huaj per Darmian. Konkurrenca eshte e nje klubi te madh, ashtu si Bayern Munich.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.