Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 20, 2021

Scroll to top

Top

606 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport: “Duel Kovacic-Alvarez. Ndersa Ranocchia…”

Gazzetta dello Sport: “Duel Kovacic-Alvarez. Ndersa Ranocchia…”
Inter Club Staff

“Eshte dyshimi klasik i nje tranjeri qe nuk ka vendosur deri ne momentin e fundit: Kovacic apo Alvarez nga minuta e pare? Djaloshi Korat qe nuk eshte aktivizuar si titullar ne San Siro qe me 13 Janar ne ate Inter-Chievo 1-1. Ndersa ndeshja e fundit absolute ne te cilen e ka nisur si titullar ka qene ajo ne Torino ndaj Juventusit (ku me shume Mazzarri ishte i detyruar per shkak mungesash). Por sot Kroati me shume mundesi do te kete shansin e tij, edhe pse pas shume kohesh, te tregoj dicka nga aftesite e tija te medha dhe ti mbushe mendjen Mazzarrit qe meriton nje vend titullari e jo pankinen. Per momentin ne 25 ndeshje kampionati (ne shumicen ka luajtur shume pak minuta), nuk ka shenuar ende.”

Keto ishin fjalet e Gazzetta dello Sport per Kovacic qe pritet ta nise ndeshjen sot nga minuta e pare. Nderkohe Hernanes dhe Guarin luftojne per nje vend titullari ku me shume mundsi Braziliani do te jete ai qe ne fund do te luaje titullar. Balotazh edhe ne mbrojtje, ku Ranocchia eshte favoriti. Te konfirmuar Handanovic, Juan Jesus, D’Ambrosio, Nagatomo Icardi dhe i pazevendesueshmi Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.