Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

505 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Florenzi-Roma, 15 dite per rinovimin. Interi i vemendshem sepse…

Gazzetta dello Sport – Florenzi-Roma, 15 dite per rinovimin. Interi i vemendshem sepse…
Bujar Berishaj

Roma po tenton qe te blindoj ne cdo menyre Alessandro Florenzin.

Lojtari i Romes ka nje kontrate qe i skadon ne qershorin e 2019 dhe ne javet e kaluara eshte raportuar per nje interesim te Interit per lojtarin.

Sic raporton Gazzetta dello Sport, klubi verdhekeq deshiron t’i propozoj lojtarit nje kontrate prej tre milione euro ne sezon pa klauzole, ashtu sic nuk kane pasur as Totti e De Rossi.

Por gjithcka duhet bere duke vendosur te zezen mbi te bardhe dhe shpresa e Romes eshte qe te mbyll gjithcka ne dy javet e ardhshme kur Alessandro te jete ne kryeqytet ne pritje te lindjes se vajzes se dyte.

Ne rast nuk do te kete rinovim pas lojtarit jane gati per t’u hedhur ne sulm nga Interi deri tek Juve e Chelsea. Sidomos duke pasur parasysh keto kushte te favorshme te kontrates.

 

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.