Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,181 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Ibrahimovic, Inter dhe Milan ne gare. Ai deshiron…

Gazzetta dello Sport – Ibrahimovic, Inter dhe Milan ne gare. Ai deshiron…
Inter Club Staff

Zlatan Ibrahimovic ka njoftuar dje largimin e tij nga Paris Saint-Germain. Suedezi do te largohet me parameter zero, por rroga e tij do te mbetet shume e larte (rreth 12 milione euro). 

“Ka shume mundesi ku mund te zgjedhe, por ai preferon te qendroje ne Europe – zbulon Gazzetta dello Sport -. Ne MLS e deshirojne shume (Galaxy gjithashtu) por pista Los Angelos shihet nga ai si e fundit. Jo nje muaj me pare Ibra ishte treguar i vendosur me shoket e tij: “Perpara se te shkoj ne USA apo Kine, dua te fitoj ende ne Europe”. Mbi te eshte edhe Manchester United, por edhe dy Milanezet.

“Eshte e sigurte qe zikalterit nuk mund ti lejojne vetes nje rroge aq te majme sa te Zlatan, por me ndihmen e Kinezeve rroga e tij mund te behet realitet” – kujton e perditshmja Italiane. I njejti diskutim vlen edhe per Milan te cilet jane afer blerjes totale nga nje grup tjeter kinez. Por a do te mjaftoje? Duhet te presim, na pret nje merkato e gjate!

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.