Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

330 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Icardi gati t’i hakmerret Sassuolos per ndeshjen e kaluar por jo vetem

Gazzetta dello Sport – Icardi gati t’i hakmerret Sassuolos per ndeshjen e kaluar por jo vetem
Bujar Berishaj

Te hakmerret per gabimet e shumta te ndeshes se kaluar (ku kishte humbur edhe nje penallti), t’i dhuroj ekipit 3 pike dhe, ndoshta, te shenoj gola tjere per te hyre ne historine e Interit dhe te ngjitet ne krye te listes se golashenuesve.

Jane te gjithe objektiva te Mauro Icardi, ne pritje per te marre vesh nese do te grumbullohet nga Argjentina ose jo.

Nderkohe Gazzetta dello Sport na i kujton numrat e Mauritos, duke e nisur me golat e tij:

“28 gola ne 32 ndeshje kampionati. 50 jane gjuajtjet brenda kornizes se portes, praktikisht vdekjeprures kur eshte para ports se kundershtarit”.

Te gazeta lexohet edhe: “Kete vit ka goditur gjithmone nga brenda zones, qe eshte mbreteria e tij: 21 here me te djathten, 3 me te majten dhe 4 me koke. Icardi, duke konsideruar kampionatet europiane, eshte vetem prapa ndaj Messi, Salah, Immobile e Lewandowski”.

16 nga 28 golat e tij Maurito Icardi i ka shenuar ne shtepi, ne Giuseppe Meazza ku eshte i pandalshem. Dhe kush e di nese Sampaoli mund ta mendoj edhe njehere ate punen e Boterorit…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.
Tags