Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

577 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Icardi ne kerkim te golit ne Europe. Dhe rinovimi…

Gazzetta dello Sport – Icardi ne kerkim te golit ne Europe. Dhe rinovimi…
Ardis
  • On 19/03/2015, 17:11

Gazzetta dello Sport thekson sesi nje gol i Icardit ne San Siro mungon qe prej 8 shkurtit, mbremja e ndeshjes Inter-Palermo. Shenon nje dopiete pa i festuar golat. Ne Europe, nderkohe, nuk shenon qe prej 2 tetor. “Sot, Mancio do te donte shume qe te shikonte ate Mauro nje-goditje-nje-gol. Dhe eshte akoma me e bukur sepse do ti realizonte ne Meazza. Stadiumi me te cilin pati nje zenke dhe me pas beri paqe nuk gezon per golat e tij qe prej 8 shkurtit te shkuar. Dopieta kunder Palermos, e para ne tre fitoret konsekutive ne kampionat qe i kishin rritur optimizmin Mancinit per nje fillim te ri. Qe prej asaj mbremje kunder sicilianeve Icardi nuk ka shenuar ne shtepi. Ne Europe, ne zonen e preferuar te sulmuesve qe duan te realizojne dhe te gjykohen, Icardi ka shenuar vetem nje gol, kunder Qarabag me 2 tetorin e kaluar: 168 dite me pare. Nje periudhe jo pak e shkurter per tu menduar duke pare qe ne fushe duhet te firmose dhe te deklaroje rinovimin e kontrates. Rreth te ciles po punohet per te marre nje konkluzion qe te kenaqen te dyja palet. Nje gol do ti jepte oksigjen te gjithe kesaj novele. Qe nga stervitja mund te vije dhe shperthimi”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.