Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,165 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Idea Stankovic, do te jete Oriali i Mancinit!

Gazzetta dello Sport – Idea Stankovic, do te jete Oriali i Mancinit!
Inter Club Staff

Per tu rikthyer te medhenj, ne shtepine Inter, do te duhen njerez me personalitet. E ne kete sens, sipas Gazzetta dello Sport, ne shenjester eshte Dejan Stankovic, i cili per momentin eshte zevendesi i Andrea Stramaccionit tek Udinese.

Serbi eshte perzgjedhur qe te jete team manager dhe ura lidhese e tranjerit me skuadren e shoqerine si dhe e kunderta. Roli do te jete pak a shume i njejte me ate qe kishte Lele Oriali ne kohen e Jose Mourinhos, e nuk do te ndikoje tek roli i Sylvinhos, zevendesi i Roberto Mancinit.

“Kontrata e Stankovic me Udinesen eshte ne skadence dhe nuk eshte kaq e sigurte qe sdo te rinovohet. Ndersa Mancio, qe me Dekin ka fituar shume tek Lazio dhe Interi, e shikon perfekt ate ne raport me eksperiencen, personalitetin si edhe mundesine qe ai te krijoje nje raport te privilegjuar me lojtaret: Per Vidic ai ka bere tifozllik qe te vishte bluzen e Interit por Stanko flet te njejten gjuhe me Brozovic dhe Kovacic, lojtare qe tekniku i ka kerkuar Interit ti heqe nga merkato. Edhe pse roli i ri qe mund te mbaje tek Interi do e shihte Dekin pak me larg fushes se tek Udinese, ai eshte gati te rikthehet atje ku e ka konsideruar gjithmone shtepine e tij. Te Interi ka luajtur per 9 sezone dhe ka fituar gjithcka duke hyre ne zemren e cdo tifozi Interist. Ashtu sic e tregoi ne 4 majin e kaluar kur u rikthye ne San Siro per miqesoren e Zanettit duke mare ovacione ne cdo prekje topi. E pikerisht tek Interi do te gjente Zanettin per te punuar sebashku shume afer”, shkruan e perditshmja Italiane.

Deki-Inter, asgje ska perfunduar. Perkundrazi, eshte gati te shkruhet nje histori e re dashurie me me shume pergjegjesi se me pare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.