Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

489 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Inter ne kerkim te talenteve ne Brazil

Gazzetta dello Sport – Inter ne kerkim te talenteve ne Brazil
Bujar Berishaj

Ne listen e ekipeve italiane, perfshire ketu edhe Interin, ka shume te rinje te talentuar amerikano-jugor dhe ne vecanti brazilian.

Ky eshte artikulli i Gazzetta dello Sport qe flet per keta te rinje te talentuar qe kane perfunduar ne shenjestren e klubeve italiane:

“Ne mesin e emrave per t’ mbajtur ne mend eshte Eder Militao. 20 vjecari eshte mbrojtes qendre (qe luan edhe mbrojtes krahu) dhe eshte talenti i ri i San Paolo, klub qe ka lansuar lojtar si Kaka, Casemiro dhe Lucas Moura”.

“Ne anen tjeter Roma eshte pas 17-vjecarit Lucas Halter, mbrojtes i Atletico Paranaense. Monchi e ka pare me sy te mire edhe Vitinhon (viti i lindjes 2000), fantazist i Corinthians. Por konkurrenca nuk mungon, si ajo e Cityt dhe cmimi: 25 milione euro”.

“Klubet italiane jane edhe pas Kaio Jorge (2002) te Santos, autor i 23 golave ne 10 ndeshje ne Paulista U-15 dhe qe cmohet nga Interi e Milani. Ne San Paolo, dirigjentet e Palmeiras i ferkojne duart”.

“Real Madrid (i kudo ndodhur ne Brazil) synon Alan Souzan, 18 vjecar dhe 163 centimetra gjatesi me nje talent te paster, me klauzole prej 50 milione euro”.

“Numri 10 i Brazilit U-17 eshte afer Los Blancos, me Interin me te terhequr ne gare, dhe pak ka rendesi qe idhulli i tij eshte lojtari i Barcelones, Andres Iniesta”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.