Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,524 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Interista, jeni per tu mare shembull!

Gazzetta dello Sport – Interista, jeni per tu mare shembull!
Inter Club Staff

Qe Interistat jane nder tifozet me besnik ne Europe kemi lexuar, ose te shprehemi me mire e kemi pare vete kete fakt. Si ne vitet 2002 kur humben nje kampionat ne minutat e fundit, si ne 1998 kur ju vodh nje kampionat sy per sy nga Juventusi i Moggit.

Por asgje nuk mundi te ndryshonte ndjenjat e tifozeve karshi ekipit zikalter, as rezultatet e dobta, as vjedhjet qe ju bene, por keto gjera thjesht ja shtuan ate, per te kaluar me pas ne ekstaze ne ato 5 vite dominimi te kurorezuara me fitimin e Tripletes. Tani edhe pse Interi ka dy sezone qe qarkullon ne ujra te turbullta, dhe ka luajtur mjaft dobet, perseri Interistat jane per tu mare shembull, e kete gje nuk e themi ne, por vete Gazzetta dello Sport. Ja cfare shkruajne per zikalterit ata:

“Pavarsisht nje viti per tu harruar, fillon jashtzakonisht shume mire fushata e abonimeve ne stadium tek shtepia Inter. Tashme, edhe pse eshte vetem dita e pare e abonimeve, plot 148 tifoze jan paraqitur menjehere qe te rinovojne teseren e sezonit te ri, ne krahasim me 93 tifoze ne sezonin e shkuar. Interi duhet te jete krenare per keta tifoze, ndersa ju Interista, jeni per tu mare shembull!”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.