Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,804 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Ja notat e Inter-Genoa: Eder dhe Karamoh me te miret, keq Borja Velero…

Gazzetta dello Sport – Ja notat e Inter-Genoa: Eder dhe Karamoh me te miret, keq Borja Velero…
Inter Club Staff

Disa nota poshte gjashtes, por asnje note mbi shtate. Keto jane notat nga La Gazzetta dello Sport per zikalterit qe dje kane qene te impenjuar ne sfiden ndaj Genoas ne San Siro.

Me i dobti ne fushe per zikalterit sipas Gazzettas ka qene Borja Valero me nje note 5 per te, sebashku me shokun e skaudres Candreva i cili eshte vleresuar me 5,5. Me te njejten note si Candreva eshte vleresuar edhe Dalbert dhe Icardi. Nderkohe nje 6 per Skriniar, Miranda, Vecino, Brozovic dhe Perisic. Me i miri ne fushe eshte Eder qe sebashku me Handanovic, D’Ambrosio dhe Karamoh mer nje note 6,5. Pa vote Joao Mario.

Tekniku Spalleti ka mare nje note 6: “Duke pritur lojen e bukur, i ka dhene nje “mendesi” tjeter Interit. Nuk ka dyshim qe ne krahasim me te kaluaren ai i ka dhene nje identitet skuadres. Duhet te zgjidhe problemin e vetem ne kete moment: manovrimin ne mesfushe.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.