Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

4,396 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Kondo-Kessie, nuk ka duel! Fiton francezi: statistikat

Gazzetta dello Sport – Kondo-Kessie, nuk ka duel! Fiton francezi: statistikat
Inter Club Staff

“Nuk e nderroj Kessien me Kondogbian”.

Pas ndeshjes se djeshme, deklaratat e Gasperinit para ndeshjes 7-1 mes Interit dhe Atalantas kane mbetur vetem fjale.

Perballja mes dy mesfushoreve ka qene e pameshirme tregon Gazzetta dello Sport: Kur jemi te prekjet e topit, francezi fiton me 60 topa te prekur ndaj 48 te mesfushorit te Atalantas. Impresionues eshte numri i topave te rekuperuar, me Kondogbian qe ka rekuperuar 11 topa te cileve ju shtohen 4 duele te fituara, ndersa Kessie ne anen tjeter ka rekuperuar vetem nje top dhe s’ka fituar asnje duel.

Ketyre te dhenave i shtohen edhe tre faule qe Geoffrey ka pesuar, ndersa Icardi me shoke nuk kane shkaktuar asnje te tille ne mesfushorin kundershtare.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.