Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,655 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Mancini e ka zgjedhur 11 titullare ndaj Milanit. Ja formacioni i plote…

Gazzetta dello Sport – Mancini e ka zgjedhur 11 titullare ndaj Milanit. Ja formacioni i plote…
Inter Club Staff

Interi i Mancinit po fillon te mari forme cdo dite e me shume. Qe nga dita e pare tek zikalterit e deri me sot, Mancini per here te pare ka pasur pothuajse te gjithe grupin ne dispozicon.

“Jane ende per tu verifikuar gjendjet e disa lojtareve te cilet ishin te demtuar perpara ndaleses se Kombetareve. Te vetmit te sigurte qe do te humbasin Derbyn jane Medel i skualifikuar dhe Jonathan qe ka demtim me te rende se te tjeret – probleme ne pulpe thote Gazzetta per te -. Ne testin e te dieles ndaj Primaveres u rikthye ne fushe D’Ambrossio, Guarin dhe M’Vila.”

Mesa duket vendin e Kilienit Medel do ta zere Kuzmanovic i cili do te luaje perpara mbrojtjes. Trekuartist pritet te jete Kovacic dhe mesfushore te brendshem Hernanes dhe Guarin. “Braziliani te dielen nuk luajti por nga sot do te stervitet me shume se normalja qe te jete ne Derby”, shkruan e perditshmja Italiane. Ne sulm do te jete dyshja Icardi-Palacio.

Formacioni i plote te dielen sipas Gazzetta dello Sport pritet te jete ky:

Handanovic, Nagatomo(D’Ambrossio), Ranocchia, Juan, Dodo, Kuzmanovic, Hernanes, Guarin, Kovacic, Icardi, Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.