Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

308 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Miranda, Ausilio po punon per rinovimin e kontrates. Braziliani…

Gazzetta dello Sport – Miranda, Ausilio po punon per rinovimin e kontrates. Braziliani…
Bujar Berishaj

“Drejtori sportiv i Interit, Piero Ausilio eshte duke punuar edhe per rinovimin e Joao Miranda”

Keshtu shkruan sot Gazzetta dello Sport qe thote se Ausilio po punon rreth nje rinovimi eventual te kontrates se mbrojtesit brazilian qe skadon ne 2019.

“Zikalterit kane propozuar te zgjasin akordin edhe per nje sezon tjeter, kurse ish-mbrojtesi i Atletico Madrid do te donte qe te rinovonte deri ne 2021”, shkruan gazeta.

“Bisedimet do te zgjasin edhe per javet e ardhshme per te gjetur nje akord qe do te kenaqte te dy palet e perfshira ne ceshtje, por nuk perjashtohet edhe mundesia qe braziliani te largohet gjate veres”, thekson Gazzetta dello Sport.

“Interi tashme ka perforcuar mbrojtjen me holandezin De Vrij dhe po tenton qe te ul moshen mesatare te ekipit”.

Joao Miranda ka pasur nje rol kyc edhe kete sezon ne ekipin zikalter duke u konfirmuar si nje lider dhe lojtar i besueshem ne mbrojtje. Nje largim i tij nuk do te ishte nje prej ideve me te mira.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.