Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

945 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport ngre alarmin: “Inter, Roma e ka seriozisht. Ja kerkesa e re per Edin Dzeko.”

Gazzetta dello Sport ngre alarmin: “Inter, Roma e ka seriozisht. Ja kerkesa e re per Edin Dzeko.”
Inter Club Staff

Roma i ka thene stop Interit per Edin Dzeko: koha ka mbaruar. 

Sipas asaj qe tregohet nga Gazzetta dello Sport, klubi kryeqytetas nuk do te pranoje me oferta qe kenaqin vetem nje pjese te kerkeses se tyre ekonomike per bomberin boshnjak.

Ai eshte paralajmeruar per kete vendim nepermjet prokuratorit te tij, Silvano Martina.

Duke ardhur ne kete pike te merkatos ku kampionati eshte vetem 10 dite larg, Petrachi nuk e shikon me si te mundshem nje largim te tijin sepse nuk ka asnje alternative te vlefshme ne merkato.

Per momentin eshte bere nul edhe deshira e lojtarit vete qe deshiron Interin me cdo kusht dhe ka nje marreveshje me Ausilion.

Roma nga ana e saj do te pranonte nje largim te Dzekos vetem nese Interi do te ofronte ne kembim Mauro Icardin. Pa Mauro Icardin, Roma nuk do te degjonte asnje oferte te Interit nese eshte me e ulet se 30 milione euro.

Keshtu, nese zikalterit e duan boshnjakun, duhet te trokasin ne dyert e Romes me nje oferte cash prej 30 milione eurosh.

Nga ana e tyre, klubi kryeqytetas eshte gati te ofroje Dzekon dhe 30 milione euro ne kembim. Nje oferte qe eshte shume e ulet duke pare se Icardi vleresohet nga Interi me shume se kaq.

Pastaj per momentin Mauro Icardi ka refuzuar Romen sepse po pret Juventusin dhe pikerisht per kete fakt Roma nga ana e saj pretendon se e ka bere punen e saj.

Petrachi eshte i bindur se duke e vene Interin me shpatulla pas murit me kerkesen e larte ekonomike, Interi do te dorezohet per Dzeko por a do te pranoje boshnjaku te qendroje?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.