Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

589 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Skriniar monumental! Statistikat thone se ne Serie A eshte mbrojtesi…

Gazzetta dello Sport – Skriniar monumental! Statistikat thone se ne Serie A eshte mbrojtesi…
Bujar Berishaj

Kur erdhi tek Interi te pakte ishin ata qe e njihnin.

“Deshtimi i radhes”, “Kush eshte ky?”, “Ato para te Skriniar mund te shpenzoheshin me mire”, “Me kete do rregullojme mbrojtjen?” etj, ishin vetem disa nga komentet qe mund te lexoheshin dhe fjalet qe mund te degjoheshin gjate veres kur Skriniar u be zikalter.

Por, fjalepak, kokeulur e shume punetor, Skriniar ka bere secilin prej neve te nderrojme mendje. Sllovaku ka pushtuar Meazzan dhe zemrat e tifozeve zikalter kudo.

Tani pervec se eshte nje benjamin dhe shume i dashur per ne, Skriniar ka pushtuar edhe Italine duke u konsideruar nje shtylle e mbrojtjes.

E kete e thote Gazzetta dello Sport, qe konfirmon sezonin e shkelqyer te Skriniar me fanellen e Inter. mbrojtesi sllovak eshte nje podiumin e mbrojtesve me te mire te Serie A sa i perket notes mesatare.

Nga notat e stiluara te Gazzetta dello Sport ne kete kampionat, Skriniar gjendet ne vendin e dyte me nje note prej 6,31 ashtu si Koulibaly i Napolit. Siper tyre eshte vetem Masiello i Atalantas me nje note mesatare prej 6,33.

Tani sigurisht qe te gjithe kemi gjetur paqen, Skriniar eshte nje siguri ne mbrojtje dhe bashke me Mirandan jane shtyllat e ketij Interi kaq solid ne mbrojtje por jo vetem, sepse sllovaku eshte treguar decisiv edhe me golat e tij.

E ato komentet e veres tani jane vetem nje kujtim i larget…

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.