Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

761 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport – Thohir-Inter, ne fillim 40%, Moratti do te qendroje president. Me pas…

Gazzetta dello Sport – Thohir-Inter, ne fillim 40%, Moratti do te qendroje president. Me pas…
Inter Club Staff

Sot gjate gjithe dites kemi folur per ceshjten Thohir. Mesa duket tashme jemi ne metrat e fundit te kesaj maratone te gjate negociatash.

Ne fillim mesazhe dashurie nga Thohir, me pas dalja publike e Morattit qe mohoi nje interesim te tij dhe tha qe kishte te interesuar te tjere, Thohir qe zhduket e nuk pranon te flase per Interin, ndersa me pas po Moratti, gjate dites se djeshme deklaroi qe tratativat me Thohir jane ne nje pike te mire, mund te kemi nje marveshje. Pra gjate kesaj kohe kur dukej se cdo gje ishte ne nje pike te vdekur, negociatat ishin ne piken e tyre me te nxehte, dhe eshte vendosur gjithcka: Thohir do te jete aksioner i Interin, tifozet zikalter po e presin me gezim dhe shprese te madhe kete gje.

Per Thohir flet edhe Gazzetta dello Sport sot ne faqet e saj. Eric Thohir sa vjen e afrohet me shume me Interin. Manjati Indonezian do te mare direkt 40% te aksioneve te Interit. Dhe me pas do te mare gradualisht maxhorancen per tre vjet. Tratativa eshte ne nje faze te nxehte, por Moratti do te qendroje president per momentin…

Ky eshte kendveshtrimi i Gazzettas per situaten, per momentin mbetet nje hipoteze, por ajo qe eshte e sigurte eshte ardhja e Thohir ne shoqeri.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.