Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2022

Scroll to top

Top

1,395 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport tregon arsyen e vertete se pse Mazzarri eshte kaq i sigurte ne detyren e tij ne krye te Interit.

Gazzetta dello Sport tregon arsyen e vertete se pse Mazzarri eshte kaq i sigurte ne detyren e tij ne krye te Interit.
Inter Club Staff

Zikalterit, pavarsisht veshtiresive teknike kane probleme edhe nga ana ekonomike. Dhe eshte kjo pikerisht nje nga motivet e pozicionit kaq te sigurte te Walter Mazzarrit si tranjer i Interit.

Ne fakt, ne daten 7 Nentor zikalterit do te prezantojne ne Nyon garancine ekonomike dhe dokumentat e shpenzimeve dhe fitimeve tek UEFA. Interi aktualisht eshte jashte parametrave te FPF, dhe ka ndermare nje ulje kostosh qe nga viti i kaluar por humbjet nuk jane zhdukur plotesisht. Zikalterit do te mundohet te bindim UEFA-n qe te mos marin penalizime por ta kalojne vetem me ndonje gjobe. Prandaj pozicioni i Mazzarrit eshte kaq i sigurte per momentin sepse Interi nuk i lejon dot vetes nje shpenzim ekstra ne kete moment.

Sipas Gazzetta dello Sport, nese Interi do te kete nje renie ekstreme ne ndeshjet e ardhshme Thohir natyrisht qe do te vendoste per shkarkimin e tij dhe Interin do e merte ne dore ose tranjeri i Primaveres Vecchi deri ne fund te sezonit ose Mancini, Zenga ose Leonardo, por keta te fundit do te kushtonin serisht per buxhetin e limituar te Interit ne kete moment.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.