Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

435 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta dello Sport zbulon: “Inter, gjithcka qe duhet te dini per shortin sot. Fati i Interit quhet vetem…”

Gazzetta dello Sport zbulon: “Inter, gjithcka qe duhet te dini per shortin sot. Fati i Interit quhet vetem…”
Inter Club Staff

“Nese Champions League do te ishte nje GP i Formula 1, sot Verstappen dhe Hamilton do te ishin Bayern dhe Liverpool.”

“Duken dukshem me lart se skuadrat e tjera ne Champions”. Kete shkruan sot La Gazzetta dello Sport qe mundohet te tregoje me kujdes shortin qe do te mbahet sot ne Nyon.

“Ne kete moment, skuadra qe quhen te ‘paperballueshme’ jane tre: Liverpool, Manchester City dhe Bayern Munich.”

“Me pas, vjen Chelsea, Real Madrid dhe skuadra qe nuk eshte koke grupi, por qe konsiderohet e forte si PSG.”

Po italianet? “Pak a shume si Ferrari: pole position eshte nje enderr dhe pozicionet si jo protagoniste nje zakon tani.”

“Juventusi eshte ne vendin e pare fale dhurates se Chelsea ndersa Inter eshte ne vazon e dyte sepse Real Madrid ka ende nje status te rendesishem europian.”

“Por shorti eshte si nje gome qe shpohet: mund te te nxjere jashte nga nje gare e fituar, ne fund.”

“Sot Inzaghi shpreson shume te goglat ne Nyon per te nisur nje sulm te mirefillte edhe ndaj Anglise, Spanjes, Frances dhe Gjermanise qe duken se deri me tani e kane lene prapa Serie A per nga shpenzimet.”

“Me qe jemi te zikalterit, Lautaro dhe shoket e tij mund te luajne plotesisht shanset e tyre me MAnchester United e Ronaldos apo me Ajaxin e jashtezakonshem qe duket si ai i 2019 qe ju lagua finales vetem ne minuten e 96.”

“Nderkohe, Lille duket nje skuader me dobe: ata quhen si fati me i madh i Interit nese i bien zikalterve.”

“Per tu nenvizuar se Interi do e luaje ndeshjen e dyte ne transferte por kjo ska rendesi me tashme sepse nuk ekziston rregulli i golit ne transferte.”

Nderkohe, per te gjithe ata qe nuk e dine, kjo eshte lista e skuadrave ne vazon e pare te cilat jane edhe fitueset e grupeve perkatese:

Ajax (NED)

Bayern Munich (GER)

Juventus (ITA)

Liverpool (ENG)

LOSC Lille (FRA)

Manchester City (ENG)

Manchester United (ENG)

Real Madrid (ESP)

Nderkohe, kjo eshte lista e skuadrave qe kane dale te dytat nga faza e grupeve te Champions League kete sezon:

Atletico Madrid (ESP)

Benfica (POR)

Chelsea (ENG)

Inter (ITA)

Paris Saint-Germain (FRA)

Salzburg (AUT)

Sporting CP (POR)

Atalanta (ITA) or Villarreal (ESP)

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.