Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,340 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Denimi nga UEFA nje liste e reduktuar per EL: A mund te rekuperoje Interi nje element?

Gazzetta – Denimi nga UEFA nje liste e reduktuar per EL: A mund te rekuperoje Interi nje element?
Inter Club Staff

Drejtuesit e Interit dhe drejtuesit e UEFA-s jane ne kontakt konstant keto dite sepse po diskutohet per denimin qe UEFA i ka dhene Interit ne sezonin e shkuar per tejkalim te Fair Play Financiar, duke i reduktuar listen e lojtareve ne kupat Europiane zikalterve nga 25 ne 21.

Sipas Gazzetta dello Sport, te dyja palet jane ne bisedime per Europa League qe fillon ne shtator: Interi kerkon qe ta beje listen nga 21 lojtare ne 22 lojtare, e nderkohe si portier te trete te fuse Radu (i cili mund te beje pjese tek lista e lojtareve te rinj) duke hequr Bernin nga lista keshtu e duke fituar nje lojtar qe leviz dhe jo portier ne liste. Kete zbulon sot e perditshmja Italiane.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.