Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

724 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Derby: Ja kush eshte lojtari me ekspert i Interit, por do te perfundoje ne pankine! Ndersa Politano…

Gazzetta – Derby: Ja kush eshte lojtari me ekspert i Interit, por do te perfundoje ne pankine! Ndersa Politano…
Inter Club Staff

Dikush eshte tashme nje veteran i derbit te Milanos ndersa dikush tjeter ka eksperiencen e tij te pare ne kete ndeshje edhe pse ka luajtur derbi me bluza te tjera. 

La Gazzetta dello Sport hedh nje shikim tek skuadra e Interit pikerisht ne kete sens:

“Lojtari me ekspert i skuadres zikalter per sa i perket ndeshjev derbi eshte nje: me kombesi braziliane por do e nise nga stoli kete ndeshje me te gjitha gjasat.”

“Behet fjale per Joao Miranda i cili i ka nisur klasiket e tij me Curitiba, me pas me San Paolo dhe ka humbur numerimin ne Madrid (jo vetem Real por edhe me Getafe e Rayo Vallecano), por duke humbur ate me te rendesishmin: finalen e Champions League.”

“Per momentin edhe ai qe pritet te mos luaje, Vecino, ka luajtur shume derbi ne karrieren e tij ne Uruguay ndermjet Central dhe Nacional duke u perballur me dhjetra here.”

“I vetmi lojtar qe do te debutoje ne menyre absolute ne nje ndeshje derbi eshte Politano i cili nuk ka luajtur kurre ne nje ndeshje te kesaj rendesie kjo edhe per shkak te Sassuolos qe nje skuader per te bere derbi nuk e ka ne Serie A.”

“Nder lojtaret zikalter, ka edhe nga ata qe derbi kane luajtur shume por nuk kane humbur asnje si Kwadwo Asamoah: ai ka luajtur 8, te gjithe kunder Torinos dhe ka fituar 6 e ka humbur vetem 2.”

“Nderkohe edhe Vrsaljko ka nje rekord fitores teper te bukur: 80%. te ndertuara ndermjet Zagrebit (Lokomotiva, Dinamo, Nk) dhe Madridit. 12 nga 15, por me Atleticon seshte perballur kurre me Realin.”

“Per sa i perket golave, lojtaret e Interit nuk jane te vendosur shume mire: komandon Vecino dhe Icardi me 5 gola dhe Maurito 3 cope i ka shenuar ne derbin e vjetshem tetorin e kaluar. Perisic me pas ka shenuar vetem nje gol, por perpara Meazzes ka luajtur vetem derbin e Bruges ne Belgjike.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.