Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

983 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Diskutim Mazzarri-Thohir-Moratti: Interi duhet te rritet, po si?

Gazzetta – Diskutim Mazzarri-Thohir-Moratti: Interi duhet te rritet, po si?
Xhorxh Gellci

Tre barazimet e marra ne 5 ndeshjet e fundit, pasi Interi kishte kaluar ne avantazh, kane bere qe Mazzarri te filloje ti bjere alarmit, duke njoftuar lojtaret e tij, por edhe punedhenesit: “duhet te rritemi akoma ne shume aspekte“, kjo eshte fraza e permendur nga tekniku, e referuar sigurisht tek skuadra, por qe me shume mundesi eshte marre edhe nga Moratti dhe Thohir. Pra, ka nje boshllek teknik qe duhet mbushur mes Interit dhe skuadrave qe jane me siper ne klasifikim per momentin. Ka vetem nje menyre per te rekuperuar, levizjet ne merkato.

Cili do te jete procesi i rritjes? Natyrisht ne takimin e ardhshem mes teknikut dhe shoqerise, (Thohir-Mazzarri) do te vendosen strategjite dhe do te percaktohet linja qe do te ndiqet. Interi duhet te beje nje proces rritjeje gjate kohes, dhe deri sa te realizohet, do te duhet durim. Shume durim. Pikepyetja eshte pikerisht ketu: nje ambient si ai zikalter, eshte aq i maturuar, sa te dije te prese me qetesi periudhat me te mira? Apo tifozet presin te marrin ndonje frut menjehere?

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.