Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

3,765 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Dje, sot dhe neser: ja ndryshimet e Inter

Gazzetta – Dje, sot dhe neser: ja ndryshimet e Inter
Bujar Berishaj

Merkato po ndryshon fytyren e Inter qe tani, pas ardhjes se Roberto Mancini, po merr nje fytyre krejtesisht tjeter ne krahasim me fillimin e sezoni, kur ne pankine ishte Walter Mazzarri. La Gazzetta dello Sport ne kete drejtim prezenton ”metamorfozen” e skuadres me Interin e djeshem, te sotem dhe te neserm.

SI ISHTE (3-5-2): Handanovic; Ranocchia, Vidic, Juan Jesus; Nagatomo, Kovacic, Medel, Guarin, Dodò; Palacio, Icardi.

SI ESHTE (4-2-3-1): Handanovic; Campagnaro, Ranocchia (A. MARTINS), Juan Jesus, D’Ambrosio; BROZOVIC, Guarin (Medel); SHAQIRI, Kovacic, PODOLSKI; Icardi.

SI DO TE JETE? (4-2-3-1): Handanovic; DARMIAN, MURILLO (A. MARTINS), Juan Jesus (MURILLO), D’Ambrosio; BROZOVIC (L. DIARRA), Y. TOURE’ (L. LEIVA); SHAQIRI, Kovacic, LAVEZZI (PODOLSKI); Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.