Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 22, 2020

Scroll to top

Top

351 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Do te jete Nainggolan apo jo ne fushe ndaj Juves? Ja sa shanse ka ai…

Gazzetta – Do te jete Nainggolan apo jo ne fushe ndaj Juves? Ja sa shanse ka ai…
Inter Club Staff

Te gjithe ne shtepine zikalter po pyesin veten dhe po presin me padurim nje pergjigje: A do te jete Radja Nainggolan ne fushe ndaj Juventusit te premten apo jo?

Duket se per kete pergjigje do te presim edhe pak qe ta marrim me siguri, por Gazzetta dello Sport sot ne numrin e saj te perditshem flet pikerisht per kete fakt.

Sipas tyre, Radja Nainggolan dhe Dalbert edhe ne diten e pushimit te dhene nga Spalletti jane paraqitur ne Appiano Gentile per tu rekuperuar nga demtimet perkatese.

Dhe keshtu belgu ka vene kemben ne gaz per te qene prezent ndaj Juventusit.

Ja cfare shkruan Gazzetta per te dhe tregon shanset qe ai ka per te luajtur te premten:

“Duket se problemi ne kavilje eshte ne nje faze zgjidhjeje. Dhimbja pothuajse eshte zhdukur dhe nuk duket se i ka lene shume pasoja as ne pulpe ashtu si u mendua ne Wembley.”

“Programi i rekuperimit te belgut e shikon ate te gatshem per ndeshjen ndaj PSV Eindhoven, por nese gjerat do te ecin mire sot edhe neser, pse jo, Radja mund ta nise nga minuta e pare edhe ndaj Juventusit.”

“Per hir te vertetes, ditet post-Wembley kane shkuar ne menyren me te mire te mundshme.”

“Ja pse eshte hapur nje sipirale se Radjan mund ta shohim ne fushe ndaj Juventusit. Edhe pse ai ne kete moment eshte i rrezikuar edhe te mbese jashte listes se grumbulluarve. Shanset qe te grumbullohet nga Spalletti jane me pak se 25%.”

“Gjithcka do te vendoset ndermjet dites se sotme dhe asaj te neserme. Por nese ajo “jo” qe mbizoteronte pas ndeshjes me Tottenham, tashme eshte bere “ndoshta”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.