Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,059 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Drejt Inter-Parma, Spalletti ka vendosur: Ja formacioni titullar! Surprize ne sulm sepse do te luaje sulmues qendre Keita perseri!

Gazzetta – Drejt Inter-Parma, Spalletti ka vendosur: Ja formacioni titullar! Surprize ne sulm sepse do te luaje sulmues qendre Keita perseri!
Inter Club Staff

Kombetaret jane lene pas kraheve tani dhe Luciano Spalletti mund te mendoje i qete per formacionin e te tijve ndaj Parmes ku do te kete shume elemente ne dispozicion. 

Keshtu nen urdhrat e teknikut zikalter jane rikthyer te gjithe sipas parashikimeve me perjashtim te Vrslajko qe ka ardhur i demtuar ndersa Mauro Icardi do te rikthehet te stervitet vetem te premten.

Keshtu, pritet  qe surpriza te jete Keita i cili me shume mundesi do te drejtoje sulmin e duke luajtur  ne qender pikerisht si ndaj Bolognes.

Pas shpines se tij pritet te jete Politano-Nainggolan-Perisic.

Nderkohe, ka ndryshime edhe ne mbrojtje ku lajmi qe te gjithe tifozet prisnin eshte se Interi do te rikthehet te luaje me kater mbrojtes dhe Miranda rikthehet ne qender.

Nderkohe ky eshte formacioni i mundshem i Interit sipas Gazzetta.it:

Samir Handanovic

Danilo D’Ambrosio

Joao Miranda

Milan Skriniar

Asamoah

Brozovic

Gagliardini

Radja Nainggolan (trekuartist)

Ivan Perisic (sulmues i majte)

Matteo Politano (sulmues i djathte)

Keita Balde

PROBABILE INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Miranda, Skriniar, Asamoah; Brozovic, Gagliardini; Politano, Nainggolan, Perisic; Keita.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.