Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

967 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Dy demtime te tjera ne kampin e Interit: vetem dhimbje koke per Spallettin!

Gazzetta – Dy demtime te tjera ne kampin e Interit: vetem dhimbje koke per Spallettin!
Inter Club Staff

Duket se jo cdo gje po ecen ‘vaj’ ne pergatitjen verore te Interit kete vere. 

Spalletti dhe drejtuesit vendosen qe te mos udhetojne neper ture diku neper bote pikerisht per kete arsye, per te mos rrezikuar lojtaret e per te mos i lodhur, por deri me tani, zikalterit nuk kane qene shume me fat.

Ne fillim eshte demtuar Nainggolan (duke humbur pjesen me te madhe te pergatitjes verore) dhe me pas edhe Borja Valero.

Por nuk ndalet me kaq: duket se sipas Gazzetta dello Sport, edhe dy lojtare te tjere jane demtuar edhe pse njeri prej tyre nuk ka ndonje gje serioze.

Per ndeshjen e neserme – gjithmone sipas asaj qe thote Gazzetta dello Sport – Inter ndaj Lyon, pervec dy mungesave te sigurta si Radja Nainggolan dhe Borja Valero, per Interin do te kete dy mungesa te tjera.

Luciano Spalletti nuk do te kete ne dispozicion Antonio Candreven (demtim muskular dje) si dhe Joao Miranda i cili ka qendruar ne Milano sepse nuk eshte ne formen e tij me te mire dhe ka pasur disa shqetesime ne ditet e para ne Appiano ne punen e post-pushimeve.

Kampionati po afron dhe per Spallettin lajmet e ketyre demtimeve nuk jane aspak nje lajm i mire.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.