Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,327 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Dyshimet e zakonshme per Spalletin: ja formacioni i mundshem

Gazzetta – Dyshimet e zakonshme per Spalletin: ja formacioni i mundshem
Inter Club Staff

Cili Inter ne Benevento pyet Gazzetta dello Sport, qe tenton te jape vete nje pergjgije: “Dyshimet per njembedhjeteshen titullare jane te lidhura gjithmone me te njejtat pozicione, me tete lojtare gjthmone titullare dhe balotazhet e zakonshme per mbrojtesin e krahut te majte, mesfushorin e qendres se majte dhe nese duhet ta nise titullar Borja si trekuartist – shkruan Gazzetta -. Ne Vigorito, do i takoje Dalbert dhe Brozovic nga minuta e pare  dhe do te rikthehet edhe Gagliardini nga minuta e pare (ka qene ne pankine ne dy ndeshjet e fundit) ne vendin e Vecinos. E pamundur qe te kuptohet me shume nga stervitja e zhvilluar sepse Spalleti nuk te jep shume detaje. Pas kesaj stervitje, skuadra do te niset ne fluturim drejt Napolit e ku nga atje me autobuz do te shkoje ne hotelin e perzgjedhur ne qender te Benevendos. Sipas Gazzettas, ky eshte formacioni i mundshem zikalter:

INTER (4-2-3-1): Handanovic; D’Ambrosio, Skriniar, Miranda, Dalbert; Gagliardini, Borja Valero; Candreva, Brozovic, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.