Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

448 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta e bindur: “Shorti i Champions League: Tek Interi shpresojne te gjithe qe zikalterit te peshkojne…”

Gazzetta e bindur: “Shorti i Champions League: Tek Interi shpresojne te gjithe qe zikalterit te peshkojne…”
Inter Club Staff

Inter ka perfunduar e dyta ne Grupin D dhe te henen, ne shortin per 1/8 e finaleve do te takohet me nje prej skuadrave te para.

Lista e kundershtareve te mundshme eshte mbyllur dje dhe ka pasur nje surprize jo te vogel: Chelsea nuk do te jete nje kundershtar i mundshem.

Skuadra e Lukaku e ka humbur vendin e pare ne minutat e fundit dhe i ka lene vendin Juventusin si koke grupi.

Nderkohe, Gazzetta flet per shortin me kujdes: “Ke duhet te zgjedhe Interi nese e ka ne dore nga tre skuadrat e para?”

“Ke do te zgjidhnin zikalterit ndermjet Manchester City, Liverpool dhe Bayern? Me siguri, edhe po te kene mundesi zgjedhje, Inter nuk do te zgjidhte asnjeren.”

“Kjo sepse keto klube jane aktualisht me te fortat ne bote. Nese eshte e mundur, United ose Ajax per Interin. Ose akoma edhe me mire, sillni Lille.”

“Tek Interi po shpresojne jo pak per nje sfide me francezet sepse do te ishte nje sfide shume e lehte per tu perballur.”

“Ne kete moment, anglezet dhe Bayern duken thjesht nje hap me lart se cdo skuader ne Itali. Ketu perfshime edhe Juventusin qe ka dale e para.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.