Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

209 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta e pameshirshme me Barella: “Cfare eshte ky limon i shtrydhur? Nota qe meriton eshte vetem…”

Gazzetta e pameshirshme me Barella: “Cfare eshte ky limon i shtrydhur? Nota qe meriton eshte vetem…”
Inter Club Staff

Vetem nje dite pas 0-0 teper zhgenjyes kunder Iralandes se Veriut, La Gazzetta dello Sport ka analizuar ndeshjen e Italise.

Nderkohe, nje nder me te kqinjte ne fushen e lojes eshte shpallur Nicolo Barella, i cili eshte parakaluar vetem nga Lorenzo Insigne.”

“Sipas tyre, Insigne ka merituar noten kater. Ka qene nje rast tjeter i presionit te madh qe shkakton fanella e Kombetares.”

“Ka qene i pasigurt, i paqarte dhe shpesh here nuk ka bere gjerat e duhura ne fushen e lojes. Me ne fund eshte kuptuar qe nuk mund te luaje dot si 9 fallco.”

Nderkohe, per Nicolo Barella ka pasur nje note 5 me kete motivim. “Asnje nuk heq dore nga ai dhe cfare shohim? Nje limon te shtrydhur ne fushen e lojes. Si quhet ky limon i shtrydhur? Nicolo Barella.”

“Ai diten e djeshme ishte me shume si ajo shprehja “dua shume por nuk mundem” sepse ishte vertete shume i lodhur. Nuk ka as fryme dhe as kembet.”

Kater nderkohe per Roberto Mancinin: “Edhe vete tranjeri nuk ka shume justifikime per nje ndeshje te tille.”

“Insiston te Barella, vonon nderrimin e Insigne, zgjedh Belottin ne vend te Scamacca. Sa keq, sepse Italia e kishte ne dore vete gjithcka”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.