Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

570 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta e pameshirshme me Barella: “Cfare po ndodh me te? Ai duket sikur eshte…”

Gazzetta e pameshirshme me Barella: “Cfare po ndodh me te? Ai duket sikur eshte…”
Inter Club Staff

Sipas La Gazzetta dello Sport, Nicolo Barella ka qene me i keqi ne fushen e lojes diten e djeshme per Italine.

E perditshmja italiane eshte treguar e pameshirshme me lojtarin e Interit, duke e vleresuar shume keq proven e tij.

Kombetarja Italiane ka luajtur ne Sofia kunder Bullgarise dhe ka fituar me rezultatin 2-0, por per Gazzetten, Barella ka luajtur shume poshte pritshmerive.

“Nuk eshte ky ai lojtari qe jemi mesuar te gjithe te shohim tek Italia dhe tek Interi. Barella nuk po njihet me.”

“Ai nuk beri asnje inkursion me top ne kembe, asnje vrapim te dyfishte me shoket ne krah, nuk dyluftoi pothuajse fare.”

“I jep shume hapsire Kostandinov, i cili arrin ta anulloje. Nga Barella i vertete nuk pame asgje dhe ne Barellen e vertete e kemi te nevojshem per Kombetaren. Nota 5 per te, me i keqi ne fushen e lojes.

Nderkohe, nje gjysme note me shume per Stefano Sensin: “Per neve, roli i tij eshte ai i mezzales kreative, jo mesfushor qendror.”

“Bullgaria qe mbrohet shume nuk e ndihmon ate, por lojtari e ndjen qe ka luajtur pak dhe kontributin e ka te limituar. Mund te rritet. 5,5 per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.