Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 9, 2022

Scroll to top

Top

519 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta e shfrenon imagjinaten: “Barella dhe Tonali po bejne nje duel ne distance: lojtari i Milanit eshte…”

Gazzetta e shfrenon imagjinaten: “Barella dhe Tonali po bejne nje duel ne distance: lojtari i Milanit eshte…”
Inter Club Staff

Sipas La Gazzetta dello Sport, Tonali luan me Milanin dhe Barella me Interin, por ndermjet tyre ka nje rivalitet te madh ne distance.

Ja cfare shkruajne ata sot, dhe nderkohe kane marre ne pyetje kater ish-lojtare te kombetares se Italise per kete ceshtje.

“Dueli ne distance ndermjet Nicolo Barella dhe Sandro Tonali eshte me i gjalle se kurre. Per kete arsye kemi marre ne pyetje Massimo Ambrosini, Marco Tardelli, Alessandro Altrobelli dhe Salvatore Bagni.

Keto kane qene mendimet e kater ish-lojtareve:

AMBROSINI – “Tonali eshte permiresuar ne krahasim me nje vit me pare, ka siguri, mban me mire topin dhe e kupton akoma me mire cfare duhet te beje ne fushe.”

“Eshte nje lojtar i mire, por ka kualitete te medha teknike. Barella ka me shume prezence ne 20 metrat e fundit. Ka goditje prej trekuartisti.”

“Barella eshte me perpara ne rrugetimin e tij edhe sepse e ka nisur me pare. Ka bazat qe Tonali po nderton tani.”

TARDELLI – “Barella ka personalitet te madh, kohen e duhur ne levizje, ndonjehere eshte jo shume i qendrueshem por eshte nej aspekt qe me eksperience fitohet.”

“Tonali po rritet, ka kaluar veshtiresite e kalimit nga Brescia ne San Siro. Ka nxjere jashte personalitet dhe kualitet.”

“Barella shtyn perpara, Tonali mund te jape me shume ne goditjet e lira dhe ne menaxhimin e topit per skuadren.”

ALTOBELLI – “Jetoj ne Brescia, mbi Tonalin nuk kam pasur kurre dyshime. Bravo Milani qe e priti: tani do te bente mire qe ti dergonte nje dhurate Cellinos qe i beri ulje per blerjen e tij.”

“Barella sot eshte nje nga mesfushoret me te forte ne Europe. Nese do te merrja vetem nje? Jo, do shisja nje tjeter dhe do i merrja te dy.”

“Me shume, shpresoj te qendrojne gjate sepse i shoh si kapitene te ardhshem te Interit dhe te Milanit.”

BAGNI – “Dy lojtare te ndryshem, te dy fenomenale. Tonali eshte rritur shume, mbi te gjitha per sa i perket personalitetit fale besimit nga skuadra dhe tifozet.”

“Eshte nje lojtar me ekuiliber dhe rregull. Nuk ka frike te luaje. Por Barella mbetet i preferuari im: mezzala qe ben dy fazat, me vrap, force fizike dhe shume kualitet.”

“I mungon ndonje gol me shume, por eshte nje nder me te miret ne bote per mua.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.