Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

248 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta e sigurt: “Ja cfare note meriton Interi per merkaton qe ka bere ne kete janar: plot…”

Gazzetta e sigurt: “Ja cfare note meriton Interi per merkaton qe ka bere ne kete janar: plot…”
Inter Club Staff

Merkato per Interin u mbyll dhe tashme eshte momenti per te vleresuar me nje note menyren e te operuarit nga zikalterit.

Per kete ka folur sot La Gazzetta dello Sport, e cila ka argumentuar noten qe i ka vene Interit pas perfundimit te merkatos.

“Dyshja Gosens dhe Caicedo ka ardhur ne Milano qe ne radhe te pare te kenaqe nevojat qe kishte Simone Inzaghi.”

“Ky eshte vleresimi i pare qe ne bejme nje dite pasi Interi ka mbyllur merkaton e saj: ka bere ate qe duhet te bente.”

“Keshtu, per zikalterit kemi nje note 8. Ne kete Serie A, vetem Juventusi ka bere me mire ne merkaton e dimrit. Ata meritojne nje note 9.”

“Pse 8? Sepse ka bere nje investim mbi gjermanin, ku nuk ka paguar asgje ne kete moment dhe do te paguaje 22 milione ne te ardhmen.”

“Nderkohe, kishte nevoje per dike ne sulm dhe gjeti ekuadorianin i cili do e ndihmoje jo pak Interin ne rrugetimin e saj.”

“Me pak fjale, Inter ka bere dy operacione qe kane permiresuar kontigjentin zikalater qe ishte gjithesesi shume i mire.”

“Marotta dhe Ausilio jane treguar edhe njehere njerezit e duhur ne kohen e duhur, duke pare edhe perpara si klub i madh.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.