Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,689 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…

Gazzetta – Eder dhe Perisic pas Palacios. Por Banega shpreson…
Inter Club Staff

Dje Pioli ka provuar perseri 3-4-2-1 me Eder dhe Perisic pas shpines se Palacios.

Kjo eshte nje hipoteze qe e ka zanafillen nga nje situate ku Banega nuk eshte rekuperuar ende. Neser ne Dell’Ara do te duhet shume pune dhe El Tanguito ka pak dite qe eshte rikthyer nga demtimi. Nese arrin te rekuperoje, Pioli do ta hedhe nga minuta e pare ne fushe. Nese jo, atehere do ta kete vendin ne formacion italiani Eder. Nderkohe, Perisic pritet te rikthehet ne krahun e majte pas skualifikimit. Palacio me te gjitha gjasat do te jete perseri sulmues i pare.

Kete parashikon sot Gazzetta dello Sport per sa i perket transfertes se neserme te zikalterve. Ne mesin e fushes hapsire per Gagliardini dhe Joao Mario plus Candreva dhe D’Ambrosio ne krah. Eshte testuar disa here Andreolli ne mbrojtje, por veshtire se do te hiqet dore nga Medel dhe Miranda pavarsisht se jane ne rrezik kartonash.

INTER (3-4-2-1): Handanovic; Murillo, Medel, Miranda; Candreva, Gagliardini, Joao Mario, D’Ambrosio; Eder, Perisic; Palacio.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.